KAŠMÍRSKÁ MASÁŽ je celostní smyslná masáž, u které si bez vlastního prožitku z této masáže jen těžko představíte takovýto tanec tvořivosti a smyslnosti a zároveň uvolnění.
Kašmírské tantrické rituály pocházejí z Indie a jedním z jejich nejznámějších západních učitelů je Daniel Odier.

Obecně o kašmírské masáži

Od ostatních tantrických masáží se liší větší kontaktností, propojením s hudbou, maximálním využitím dechového potenciálu a napojením se na tantrický přístup ke smyslnosti a potěšení.
Pohyby rukou a paží při masáži jsou táhlé a pomalé, střídají se s pohyby energickými a často připomínají hru na hudební nástroj.

_DSC0552_
_DSC0582_

Při kašmírské masáži dochází k většímu kontaktu mezi dávajícím a přijímajícím díky speciálním pozicím, vycházejícím z jógy, proto je zde nutné navodit maximální vztah důvěry a respektu mezi masírovaným a masérkou. Pak při masáži získáte pocit, že jste plně v přítomnosti, živí, přijímaní, probuzení, šťastní, pravdiví a můžete si tak prozkoumat i rozměr nevinnosti v přirozené hře těla. Při této masáži si při vybudované důvěře můžete dovolit ztratit hlavu, abyste se jednoduše stali sami sebou.

Jedním z paradoxů masáže kašmíru je, že přestože nemá primárně terapeutický účel, v praxi se často stane léčením, neočekávaným ozdravením způsobeným hloubkou kontaktu se sebou samým i s dávajícím.

To je způsobeno jedinečnou kombinací možnosti vnímání těla, srdce a sexuality, která odhaluje kouzlo neviditelného zdroje energie pocházejícího ze svazku mužského a ženského principu. Kromě setkání těl ve čtyřech speciálních kontaktních pozicích to je i prostor pro setkání duší, tedy nejposvátnějšího ze všech lidských rozměrů. Setkání boha a bohyně, v tantrické tradici nazývaném setkáním Šivy a Šakti.

Praktikovat kašmírskou masáž znamená kultivovat umění být šťastným a živoucím

Praktické informace ke kašmírské masáži

Pro koho je vhodná?
Kašmírská masáž je vhodná pro ženy, které se zcela uvolní počátečními pevnými doteky, aby se pak mohly rozplynout v rytmické masáži, být v souznění s rukama masírující(ho) i hudbou a plynout si svým vesmírem ve spojení a harmonii se vším.

Muži, stejně jako ženy, ocení nezvyklé pozice při masáži a jemný i intenzivní kontakt s masérkou (masérem).

_DSC0590_
_DSC0558_

Ze zkušeností našich pilotních tréninků a kurzů kašmírské masáže vám můžeme potvrdit, že ženy si dokáží vychutnat tuto masáž opravdu maximálně, protože je zkomponovaná tak, že se vám dostane absolutního uvolnění za poměrně krátkou dobu. Totéž platí samozřejmě i pro muže, protože ti se obecně dokáží uvolnit snadněji.

Kašmírská tantrická masáž se provádí ve dvou variantách

  • Kašmírská light – bez intimní masáže, pouze s letmými doteky v oblasti pohlaví, perinea a rozety. Doba trvání je 1 hodina nebo 90 minut
  • Variantu s tantrickou intimní masáží si pak můžete vychutnat po dobu 90 minut, 2 hodiny nebo 2,5 hodiny.

Ceny najdete v ceníku

Kontraindikace

Kromě standartních kontraindikací jako je teplota a infekční onemocnění se masáž navíc nedoporučuje při bolestivosti v oblasti kolen a kyčlí nebo akutních bolestivých problémech v oblasti bederní páteře.

KASMIR – oblast

Kašmír (kašmírské: کشیر / कॅशीर, Urdu: کشمیر; Ujgurů: كەشمىر, Shina: کشمیر) je severozápadní region indického subkontinentu.
Kašmír je historické území a bývalé knížectví v Himálaji, dnes nárokované a spravované Indií, Pákistánem a částečně i Čínou. Území se dnes dělí na indický spolkový stát Džammú a Kašmír, Azád Kašmír a Severní oblasti (spravované Pákistánem) a čínskou část Aksai Čin. Je to místo s nezměrnými přírodními krásami, proto je také nazýváno jako Nebe na Zemi.

Horská oblash kašmíru
Oblast kašmíru

Kašmír a kašmír (Dotek kašmíru)

Kašmír je také druh látky. Kašmírská vlna patří k nejjemnějším látkám připomínajícím hedvábí. I když se dnes tato vlna nezískává jen v oblasti Kašmíru, zachoval se tento pojem dodnes, protože se původně získávala na kašmírském území. Kašmírská příze je ceněna pro své vlastnosti lehkost a jemnost, přičemž je velice teplá.
Kašmírská masáž je spojením posvátného rozměru nebe a země, spojením ducha a těla. Propojuje krásu s jemností tak, jako se území s nezměrnými přírodními krásami podobá kašmíru, látce která je jemná, hřejivá a vzácná
Propojení těchto kvalit můžete vnímat i při masáži.